środa, 27 lutego 2013

Naturalne Kosmetyki Ajurwedyjskie - czyli Henna do włosów Khadi

Większość farb do włosów niestety nie ma zbyt dobrego wpływu na nasze włosy. Mimo, że są one reklamowane i mają na celu poprawę wyglądu i kondycji włosów wcale tego nie robią., a wręcz przeciwnie niszczą je i wysuszają, powodują, że kosmyki łamią się i rozdwajają... Henna ziołowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które są zmuszone lub po prostu lubią farbować swoje włosy. 

Nasza redakcja wypróbowała osobiście jedną z takich farb zakupioną w sklepie internetowym z naturalnymi kosmetykami www.talia24.pl . Wybraliśmy Naturalną Hennę Jasny Brąz. Ziołowa farba nadaje włosom odcień od jasnego brązu do średniego brązu w ciepłych odcieniach.  Farba idealnie pokrywa siwe włosy. Naturalne farby firmy Khadi nadają włosom kolor, połysk a zarazem poprawiają wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększając ich objętość.  Wszystkie składniki są absolutnie naturalne.  Farby   nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. 

Farby Khadi można mieszać bez ograniczeń. Proporcje zależą od pożądanego odcienia, struktury oraz koloru włosów.

Jak użyć farby :
  1. Umyj włosy szamponem bez silikonów np. Naturalnym szamponem, który możesz zakupić w drogerii www.talia24.pl .
  2. Odpowiednią ilość proszku ( włosy średniej długości około pół opakowania, w zależności od tego jaki kolor chcesz uzyskać)  zalej ciepłą wodą lub herbatą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
  3. Kiedy mikstura ostygnie, jeszcze ciepłą nałóż na włosy.
  4. Owiń głowę folią spożywczą i ciepłym ręcznikiem.
  5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin - im dłuższy czas tym intensywniejszy kolor
  6. Spłucz włosy ciepłą wodą - ( nie myj głowy szamponem, to pozwoli utrwalić efekt).
  7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania.

Farba Khadi jest ziołowa, dlatego też jej zapach jest intensywny i niektórych może drażnić, aczkolwiek nie jest szkodliwy dla zdrowia... Różne odcienie farb khadi możesz kupić w sklepie internetowym www.talia24.pl  za jedyne 26.00 zł . W każdym opakowaniu znajduje się instrukcja, która z łatwością pomoże Ci wykonać zabieg na swoich włosach..

Gorąco polecamy farby i sklep www.talia24.pl :) :
Niestety ze względu na to, że khadi jest kosmetykiem ajurwedyjskim nie ma w swoim asortymencie farb rozjaśniających ( przykro nam blondynki)...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz zamiar obrażać mnie w komentarzu nie zostawiaj go, za wszystkie inne dziękuję. :)